2225Y0630393JCR
Mfr.Part #
2225Y0630393JCR
Description
CAP CER 0.039UF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630393JCR
Knowles Syfer 2225Y0630393JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.039muF