2225Y0630392JFT
Mfr.Part #
2225Y0630392JFT
Description
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3900pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630392JFT
Knowles Syfer 2225Y0630392JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 3900pF