2225Y0630392JCR
Mfr.Part #
2225Y0630392JCR
Description
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630392JCR
Knowles Syfer 2225Y0630392JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 3900pF