2225Y0630392FCR
Mfr.Part #
2225Y0630392FCR
Description
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630392FCR
Knowles Syfer 2225Y0630392FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3900pF