2225Y0630391FCR
Mfr.Part #
2225Y0630391FCR
Description
CAP CER 390PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630391FCR
Knowles Syfer 2225Y0630391FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF