2225Y0630390FCR
Mfr.Part #
2225Y0630390FCR
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 2225
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
39pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630390FCR
Knowles Syfer 2225Y0630390FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 39pF