2225Y0630335JXT
Mfr.Part #
2225Y0630335JXT
Description
CAP CER 3.3UF 63V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3.3μF
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630335JXT
Knowles Syfer 2225Y0630335JXT
FlexiCap™ 3.3μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630335JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0630335JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm