2225Y0630333MXR
Mfr.Part #
2225Y0630333MXR
Description
CAP CER 0.033UF 63V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630333MXR
Knowles Syfer 2225Y0630333MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.033muF