2225Y0630333JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630333JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0630333JCT
Knowles Syfer 2225Y0630333JCT
FlexiCap™ 0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630333JCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y0630333JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm