2225Y0630331FCT
Mfr.Part #
2225Y0630331FCT
Description
CAP CER 330PF 63V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Published :
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630331FCT
Knowles Syfer 2225Y0630331FCT
FlexiCap™ 330pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630331FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm