2225Y0630330KCR
Mfr.Part #
2225Y0630330KCR
Description
CAP CER 33PF 63V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630330KCR
Knowles Syfer 2225Y0630330KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 33pF