2225Y0630275MXT
Mfr.Part #
2225Y0630275MXT
Description
CAP CER 2.7UF 63V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2.7µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630275MXT
Knowles Syfer 2225Y0630275MXT
FlexiCap™ 2.7μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630275MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630275MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm