2225Y0630274KXT
Mfr.Part #
2225Y0630274KXT
Description
CAP CER 0.27UF 63V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.27μF
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630274KXT
Knowles Syfer 2225Y0630274KXT
FlexiCap™ 0.27μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630274KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630274KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm