2225Y0630274JXT
Mfr.Part #
2225Y0630274JXT
Description
CAP CER 0.27UF 63V X7R 2225
Capacitance :
0.27 μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Ratings :
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Soft Termination
Lead Spacing :
Lead Style :
Voltage - Rated :
63V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap?
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Base Product Number :
2225Y
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630274JXT
Knowles Syfer 2225Y0630274JXT
FlexiCap? 0.27 μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630274JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
2225Y0630274JXT Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)