2225Y0630274JXR
Mfr.Part #
2225Y0630274JXR
Description
CAP CER 0.27UF 63V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.27μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630274JXR
Knowles Syfer 2225Y0630274JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.27muF