2225Y0630273KFT
Mfr.Part #
2225Y0630273KFT
Description
CAP CER 0.027UF 63V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.027μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Published :
Datasheets
2225Y0630273KFT
Knowles Syfer 2225Y0630273KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.027muF