2225Y0630273JXT
Mfr.Part #
2225Y0630273JXT
Description
CAP CER 0.027UF 63V X7R 2225
Capacitance :
0.027μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630273JXT
Knowles Syfer 2225Y0630273JXT
FlexiCap™ 0.027μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630273JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0630273JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm