2225Y0630272KCT
Mfr.Part #
2225Y0630272KCT
Description
CAP CER 2700PF 63V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630272KCT
Knowles Syfer 2225Y0630272KCT
FlexiCap™ 2700pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630272KCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0630272KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm