2225Y0630271GCR
Mfr.Part #
2225Y0630271GCR
Description
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
270pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0630271GCR
Knowles Syfer 2225Y0630271GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 270pF