2225Y0630225KDR
Mfr.Part #
2225Y0630225KDR
Description
CAP CER 2.2UF 63V X7R 2225
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2.2μF
Datasheets
2225Y0630225KDR
Knowles Syfer 2225Y0630225KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 2.2muF