2225Y0630224KXT
Mfr.Part #
2225Y0630224KXT
Description
CAP CER 0.22UF 63V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630224KXT
Knowles Syfer 2225Y0630224KXT
FlexiCap™ 0.22μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630224KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630224KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm