2225Y0630224KCR
Mfr.Part #
2225Y0630224KCR
Description
CAP CER 0.22UF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.22µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630224KCR
Knowles Syfer 2225Y0630224KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.22muF