2225Y0630223MXT
Mfr.Part #
2225Y0630223MXT
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 2225
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225Y0630223MXT
Knowles Syfer 2225Y0630223MXT
FlexiCap™ 0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630223MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0630223MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm