2225Y0630223JXT
Mfr.Part #
2225Y0630223JXT
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630223JXT
Knowles Syfer 2225Y0630223JXT
FlexiCap™ 0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630223JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630223JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm