2225Y0630223GFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630223GFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.022µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630223GFR
Knowles Syfer 2225Y0630223GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.022muF