2225Y0630222JFR
Mfr.Part #
2225Y0630222JFR
Description
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630222JFR
Knowles Syfer 2225Y0630222JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 2200pF