2225Y0630185MDT
Mfr.Part #
2225Y0630185MDT
Description
CAP CER 1.8UF 63V X7R 2225
Capacitance :
1.8μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630185MDT
Knowles Syfer 2225Y0630185MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.8muF