2225Y0630184MXT
Mfr.Part #
2225Y0630184MXT
Description
CAP CER 0.18UF 63V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.18µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0630184MXT
Knowles Syfer 2225Y0630184MXT
FlexiCap™ 0.18μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630184MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0630184MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm