2225Y0630184JXT
Mfr.Part #
2225Y0630184JXT
Description
CAP CER 0.18UF 63V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Product Status :
Active
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Soft Termination
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
2225Y
Ratings :
Capacitance :
0.18 μF
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Failure Rate :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630184JXT
Knowles Syfer 2225Y0630184JXT
FlexiCap? 0.18 μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630184JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm).This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0630184JXT Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)