2225Y0630183MDT
Mfr.Part #
2225Y0630183MDT
Description
CAP CER 0.018UF 63V X7R 2225
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630183MDT
Knowles Syfer 2225Y0630183MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.018muF