2225Y0630182GFR
Mfr.Part #
2225Y0630182GFR
Description
CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
1800pF
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630182GFR
Knowles Syfer 2225Y0630182GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF