2225Y0630181FFR
Mfr.Part #
2225Y0630181FFR
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630181FFR
Knowles Syfer 2225Y0630181FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 180pF