2225Y0630155MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630155MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5UF 63V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Capacitance :
1.5μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Datasheets
2225Y0630155MXR
Knowles Syfer 2225Y0630155MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.5muF