2225Y0630155KXR
Mfr.Part #
2225Y0630155KXR
Description
CAP CER 1.5UF 63V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1.5μF
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630155KXR
Knowles Syfer 2225Y0630155KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 1.5muF