2225Y0630155JXT
Mfr.Part #
2225Y0630155JXT
Description
CAP CER 1.5UF 63V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1.5μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0630155JXT
Knowles Syfer 2225Y0630155JXT
FlexiCap™ 1.5μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630155JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630155JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm