2225Y0630154JXT
Mfr.Part #
2225Y0630154JXT
Description
CAP CER 0.15UF 63V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Applications :
Boardflex Sensitive
Base Product Number :
2225Y
Ratings :
Lead Spacing :
Tolerance :
±5%
Features :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.15 μF
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0630154JXT
Knowles Syfer 2225Y0630154JXT
FlexiCap? 0.15 μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630154JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
2225Y0630154JXT Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)