2225Y0630154GCT
Mfr.Part #
2225Y0630154GCT
Description
CAP CER 0.15UF 63V C0G/NP0 2225
FlexiCap™
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.15μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630154GCT
Knowles Syfer 2225Y0630154GCT
FlexiCap™ 0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630154GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630154GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm