2225Y0630153FCT
Mfr.Part #
2225Y0630153FCT
Description
CAP CER 0.015UF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
2225Y0630153FCT
Knowles Syfer 2225Y0630153FCT
FlexiCap™ 0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630153FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0630153FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm