2225Y0630152GFT
Mfr.Part #
2225Y0630152GFT
Description
CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630152GFT
Knowles Syfer 2225Y0630152GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1500pF