2225Y0630152FCT
Mfr.Part #
2225Y0630152FCT
Description
CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1500pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0630152FCT
Knowles Syfer 2225Y0630152FCT
FlexiCap™ 1500pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630152FCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y0630152FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm