2225Y0630152FCR
Mfr.Part #
2225Y0630152FCR
Description
CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2225
Soft Termination
Published :
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Datasheets
2225Y0630152FCR
Knowles Syfer 2225Y0630152FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 1500pF