2225Y0630125JXT
Mfr.Part #
2225Y0630125JXT
Description
CAP CER 1.2UF 63V X7R 2225
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1.2μF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630125JXT
Knowles Syfer 2225Y0630125JXT
FlexiCap™ 1.2μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630125JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225Y0630125JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm