2225Y0630125JDT
Mfr.Part #
2225Y0630125JDT
Description
CAP CER 1.2UF 63V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1.2μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
2225Y0630125JDT
Knowles Syfer 2225Y0630125JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1.2muF