2225Y0630124JXR
Mfr.Part #
2225Y0630124JXR
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.12μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0630124JXR
Knowles Syfer 2225Y0630124JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.12muF