2225Y0630124JDT
Mfr.Part #
2225Y0630124JDT
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
0.12μF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630124JDT
Knowles Syfer 2225Y0630124JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.12muF