2225Y0630122JCR
Mfr.Part #
2225Y0630122JCR
Description
CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 2225
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630122JCR
Knowles Syfer 2225Y0630122JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1200pF