2225Y0630121JCR
Mfr.Part #
2225Y0630121JCR
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630121JCR
Knowles Syfer 2225Y0630121JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 120pF