2225Y0630121GFR
Mfr.Part #
2225Y0630121GFR
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
63V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0630121GFR
Knowles Syfer 2225Y0630121GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 120pF