2225Y0630121FFR
Mfr.Part #
2225Y0630121FFR
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
120pF
Datasheets
2225Y0630121FFR
Knowles Syfer 2225Y0630121FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 120pF