2225Y0630120JCT
Mfr.Part #
2225Y0630120JCT
Description
CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
12pF
Datasheets
2225Y0630120JCT
Knowles Syfer 2225Y0630120JCT
FlexiCap™ 12pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630120JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0630120JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm